İade ve İptal Şartları

Siparişimi dağıtıma çıkmadan iptal edebilir miyim?

Sipariş iptal talebinizi info@eguzelmis.com e-posta adresine iletebilirsiniz.Kargoya teslim edilen siparişlerin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.

Siparişim iptal edildiğinde param ne kadar sürede iade edilir?

İadeniz onaylandıktan sonra size bir e-posta gönderilir ve ürün bedelinizin geri ödemesi yapılır. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin ekstrenize artı bakiye olarak yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilir. Bu süreç genel bir uygulama olup, eguzelmis.com un müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Satın aldığım ürünü teslim aldım ama iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

İade koşulları çerçevesinde, siparişinizin size ulaştığı günden itibaren 3 gün içerisinde talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi info@eguzelmis.com adresine iletebilirsiniz. İade talebiniz en kısa zamanda işleme alınacaktır.

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Bizlere info@eguzelmis.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İade Şartları

İade edilecek ürün, teslim alınan şeffaf koruma poşeti açılmadan ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez. Ürün, teslim alındığı hâliyle iade edilmelidir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. **Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

Ürünün iade edilebilmesi için, eguzelmis ambalajı ile beraber gönderilmesi gerekmektedir.Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.Eğer iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise tutanak karşılığında kargo ücreti, firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir .

Eguzelmis'e bildirilmeden yapılan kargo gönderimlerinin ücreti müşteriye aittir. Çalışılan kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda, kargo ücreti tarafımızca karşılanamamaktadır.

Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen «Ürün Birim Fiyatı + KDV» formatıyla kesilmiş «İade Faturası» ile gönderilmesi ve kargoya teslim edilmeden önce iade talebinin eguzelmis'e bildirilmesi gerekmektedir.

İade/Değişim yapılması istenen ürünler için sadece eguzelmis ile iletişime geçilmelidir. Tüm değişim/iade talepleri eguzelmis'e bildirilmeli ve eguzelmis'e iletilmek üzere kargolanmalıdır.

İadesi onaylandığında işlemleriniz en kısa sürede başlatılacaktır.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.