Exo Nailner Tırnak Mantarı Kalemi (SAENIL01)

0,00
Marka : Sandoz
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺68,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺58,91(KDV Dahil)
* ₺14,73 'den başlayan taksitlerle

Tırnak Mantarı

Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

 

Tırnak mantarına (onikomikoz olarak da bilinir) dermatofit adı verilen tek hücreli mantarlar neden olur. Ancak küf ve mayalar da tırnak mantarı enfeksiyonlarına yol açabilir.
Bu durum sadece görsel bir probem değildir, aynı zamanda bir sağlık problemidir. Mantar enfeksiyonunun ilerlemesi durumunda mantarın yayılma ve tırnağın kaybedilme riski vardır.

 

Mantar enfeksiyonları bulaşıcıdır, ortak kullanılan alanlarda mantar enfeksiyonunun olması
Tırnakların çok fazla dibinden kesilmesi
Ayağın terlemesi sonucu tırnak bölgesinin nemli kalması
Ayak tırnaklarına sert bir şekilde basılması
Ayak ya da el tırnaklarına sert bir şekilde darbe alınması, tırnağın zedelenmesi
Ayaklarda rahatsızlık oluşturan ucu sivri topuklu ayakkabıların kullanılması

Exo Nailner Tırnak Kalemi Fırçası Nasıl Etki Eder ?


Exo Nailner Tırnak Mantarı Kaleminin içerisinde yer alan etil laktat toksik değildir ve tırnak keratini içine yüksek oranda emilebildiği ve yayılabildiği kanıtlanmıştır. Etil laktatla gerçekleştirilen çalışmalarda tırnak ortamının pH'ının düştüğü ve bunun da ilacın tırnak keratinine daha fazla nüfuzetmesini sağladığı görülmüştür.
Exo Nailner Tırnak Mantarı Kalemi içerisinde yer alan laktik asidin amacı iki yönlü görülebilir. Birinci durumda laktik asit, dengeyi etil laktat lehine bozarak solüsyon içindeki etil laktatın etanol ve laktik asite parçalanmasını engellemektedir. Bundan başka laktikasit, ürünlerin pH'ının 2,3 ±0,5 düzeyinde kalmasını sağlamakta ve bu da daha önce belirtildiği gibitırnağın çözünürlüğünü arttırmaktadır.
Exo Nailner Tırnak Mantarı Kalemi içerisinde yer alan gliserin tırnağı ve/veya cildi nemlendirmektedir. Gliserinin nemlendirici özelliği ayak mantarını önlemeye ve/veya tedavi etmeye yardımcı olurken, etkilenen tırnak ve cildin kuru görünümü düzelmektedir.
Tırnağa tamamen nüfuz eder.
Tırnak mantarlarını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur.
Klinik olarak test edilmiştir.

Exo Nailner' i Nasıl Kullanırım ?
Tırnak Mantarı Tedavisi için
Her uygulamadan önce tırnağı temizleyiniz ve varsa tırnak cilasını çıkarınız.
Kullanım öncesinde tırnağı törpülemek gerekli değildir.
İlk dört haftalık kullanımda sabah ve akşam olmak üzere günde iki ez uygulayınız. Daha sonrasında, sağlıklı görünen tırnak hasarlı tırnağın yerini alan kadar günde bir kez uygulayınız. Çözelti, öndeki en uç kısmının alt tarafı dahil olmak üzere tırnağın tüm yüzeyine ygulanmalıdır.
Çorap ve/veya ayakkabı giymeden önce 1 veya 2 dakika bekleyerek tırnağın kuruduğundan emin olunuz. Uygulama esnasında ek basınç uygulamak gerekli değildir. Her kullanımdan sonra kalemin kapağını tekrar sıkıca kapatınız.. Exo Nailner Kalem yaklaşık 400 uygulama için yeterli çözelti içermektedir. Tırnak mantarının diğer tırnakları etkilememesi için tüm tırnaklara uygulanması tavsiye edilir. Klinik çalışmada 12 hafta sonunda tırnakta canlı mantara rastlanmamıştır.
Tırnak Mantarından Korunmak için
Exo Nailner Tırnak Mantarı Kalemi, önleyici olarak ta kullanılabilir. Tırnaklarda mantar enfeksiyonunu önlemeye yardımcı olmak için Exo Nailner Tırnak Mantarı Kalemi'ni günde bir kez uygulayınız.

Uyarı
Sadece harici kullanım içindir. Göz ve mukoza ile temasından kaçınınız. Alerjik reaksiyon durumunda ürünü kullanmayı bırakınız. Yaralı deriye uygulandığında tahrişe neden olabilir. Oda sıcaklığında muhafaza ediniz.. Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. İçeriklerden herhangi birine alerjiniz olması halinde ürünü kullanmayınız.